Kamila i Agata w pierwszej ósemce na TNO15.10.2017

Zawodniczki naszego klubu Kamila Fiedorowicz i Agata Radawiec przebywają właśnie na Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywa się w Szczyrku. W zawodach biorą udział kadry województw. Podstawowym celem turnieju jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. Jest to pierwszy nabór do młodzieżowych reprezentacji narodowych w piłce siatkowej halowej oraz piłce siatkowej plażowej. [czytaj dalej]

Kolejne zwycięstwo młodziczek w starszej kategorii wiekowej15.10.2017

Zwycięstwem w trzech setach zakończył się kolejny mecz pierwszego zespołu młodziczek. Zawodniczki rywalizujące z przeciwniczkami w ramach rozgrywek starszej kategorii wiekowej pewnie wygrały z Jedyną Pelplin bez straty seta. Jedynie pierwsza partia miała stosunkowo wyrównany przebieg, w którym nasz zespół pozwolił rywalkom na zdobycie 22 oczek. Kolejny set to popisowa gra w polu zagrywki z naszej strony i zwycięstwo do ośmiu. [czytaj dalej]

Młodziczki zagrają w sobotę13.10.2017

Jedynie zespół młodziczek wystąpi w meczu ligi wojewódzkiej w ten weekend. W ramach rozgrywek kategorii kadetek zmierzą się one w spotkaniu z drużyną KS Jedynka Pelplin. Mecz odbędzie się na hali ZKPiG nr 12 w Gdańsku, mieszczącej się przy ulicy Burzyńskiego 10, w sobotę o godzinie 11. Spotkanie juniorek z Czarnymi Słupsk zostało przełożone na kolejny piątek, kadetki w najbliższy weekend mają pauzę. Oba zespoły aby podtrzymać rytm meczowy rozegrają w dniu dzisiejszym mecz kontrolny między sobą. Młodziczki II rozgrywki rozpoczną 21. października.

Łatwe wygrane młodziczek12.10.2017

Dobór grup pierwszego etapu ligi wojewódzkiej młodziczek był sporym zaskoczeniem kiedy po drugiej stronie siatki stanęły dużo młodsze przeciwniczki. Nasze dziewczęta starsze i bardziej doświadczone przewyższały rywalki we wszystkich elementach, dlatego podczas spotkań oglądać można było przede wszystkim pokaz zagrywek. Każde ze spotkań z naszym udziałem trwało zaledwie 25 minut, a rywalki w żadnym z setów nie były w stanie przekroczyć granicy ośmiu zdobytych punktów. [czytaj dalej]

Juniorki pokonały Rumię!08.10.2017

Nasz zespół juniorek udanie rozpoczął rozgrywki o mistrzostwo województwa, w trzech setach pokonując APS Rumia. W dwóch pierwszych partiach nasz zespół był zdecydowanie lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Niestety w trzecim secie nasze zawodniczki zbytnio się rozprężyły i to zespół z Rumi objął prowadzenie 12:6. Na szczęście dziewczyny w porę wróciły do swojej wcześniejszej dobrej gry, doprowadzając do remisu 17:17. [czytaj dalej]

Zwycięstwo kadetek ze Stężycą w czterech setach08.10.2017

Zwycięstwem w czterech setach zakończyło się pierwsze spotkanie ligi wojewódzkiej kadetek. Początek meczu miał bardzo wyrównany przebieg, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie więcej niż trzy punktowej przewagi. Dopiero seria zagrywek, rozgrywającej bardzo dobre spotkanie Marty Dąbrowskiej, powiększyła nasze prowadzenie z 17:14 na 23:14. Mimo, iż przeciwniczki zbliżyły się do nas w końcówce, to pierwszy set padł naszym łupem. [czytaj dalej]

Kadetki II wygrywają z Ogólniakiem!08.10.2017

Sezon rozpoczęty od zwycięstwa w trzech setach, kadetki II wygrywają z Ogólniakiem! Znakomicie rozpoczął występy w lidze wojewódzkiej kadetek nasz drugi zespół. Podopieczne trener Marii Mróz na własnym boisku pokonały przeciwniczki z Nowego Dworu Gdańskiego 3:0. W pierwszych dwóch setach nasz zespół bardzo dobrze przyjmował, co przyczyniło się do wielu punktów zdobytych przez zawodniczki atakiem. [czytaj dalej]

Zwycięstwo młodziczek II w sparingu08.10.2017

Podopieczne trenera Pawła Kramka, które wkrótce rozpoczną swoje zmagania w kategorii młodziczek zbierają cenne doświadczenia rozgrywając mecze sparingowe. Nasze najmłodsze zawodniczki grające w oficjalnych rozgrywkach PWZPS spotkały się z zespołem kadetek Olimpijczyka Gdańsk. Młode Gedanistki, które stawiają pierwsze kroki w grze szóstkami, dzielnie sobie radzą i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do zdobywania nowych umiejętności siatkarskiego rzemiosła. [czytaj dalej]