Jedziemy do Zabrza!01.06.2017

18834613_1331009803621224_28834736_n(1)Jedziemy do Zabrza! Dwa zespoły Gedanii w ogólnopolskim finale „Kinder+Sport” Za nami trzy niezwykle emocjonujące, gorące i niezapomniane dni podczas których rozgrywaliśmy finały wojewódzkie turnieju mini siatkówki „Kinder+Sport”. W porównaniu do lat ubiegłych w tym roku awans do Mistrzostw Polski uzyskują dwa zespoły w każdej kategorii, a nie jak do tej pory trzy. Więc mimo bardzo dobrych wyników w eliminacjach, bo przypomnijmy „czwórki” były na pierwszym miejscu w rankingu, „trójki” i „dwójki” drugie to żaden zespół nie mógł być pewny awansu. Nauczeni doświadczeniem pamiętamy, że finały bardzo często żądzą się swoimi prawami. We wszystkich kategoriach awans do finału uzyskało 12 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego.

Jako pierwsze zmagania rozpoczęły siatkarki urodzone w roczniku 2006 w kategorii „dwójek”. Nasze trio w składzie Kinga Błaszkiewicz, Oliwia Mach i Małgorzata Kremer wysoko pokonały przeciwniczki w fazie grupowej, dalej krzyże z Libero Starogard Gdański wyglądał podobnie. Do grupy finałowej razem z naszym zespołem trafiło jeszcze Chwaszczyno, Kwidzyn i oczywiście gdański Jasieniak. Niestety kolejny raz rywal zza miedzy był dużo lepszy i przegraliśmy 0:2. Ale radość z pozostałych wygranych meczów po 2:0 i dzięki temu drugie miejsce w finale wojewódzkim była ogromna. Srebrne medale zawisły na szyjach naszych dziewcząt!

W niedziele do walki o Zabrze stanęły „trójki”. Barwy Gedanii reprezentowały aż trzy nasze zespoły. W fazie grupowej Gedania I niespodziewanie przegrała w tie-breaku z drużyną z Kwidzyna, co spowodowało że musiały grać krzyż z Gedanią II (zajęła 3 miejsce w grupie). Po wygranym krzyżu przyszedł czas na najważniejszy mecz półfinałowy z KaEmKą I. Niestety mimo bardzo wyrównanej walki i gry punkt za punkt przegraliśmy to spotkanie 0:2. I ta porażka zamknęła nam drogę do Zabrza. Gedanistki nie mogły się już odbudować po porażce i przegrały także batalię o brąz z wspomnianym wcześniej Kwidzynem. Ostatecznie nasze zespoły zajęły kolejno 4, 6 i 8 miejsca.

ENERGA Gedania I Gdańsk: Klara Kowalska, Dominika Suświłło, Dominika Żmudzińska, Oliwia Allaburda
ENERGA Gedania II Gdańsk: Oliwia Drobnik, Zofia Rogowska, Maria Szczudrawy
ENERGA Gedania III Gdańsk: Aleksandra Liedtke, Marta Reszka, Małgorzata Rodzoch, Zuzanna Bułakowska

Jako ostatnie finał wojewódzki rozgrywały „czwórki”. Nasz zespół przez fazę grupową przeszedł błyskawicznie i uplasował się na pierwszym miejscu, więc czekał na zwycięzcę krzyżów zespołów, które zajęły miejsca 3 i 4. W walce o finał zagraliśmy z Rumią. Pierwszego seta wygraliśmy bardzo wysoko – 15:3! W drugim nie było już tak łatwo i po kilku własnych błędach przegrywaliśmy 9:13. Na szczęście znakomita gra w polu serwisowym pozwoliła na odrobienie strat i zwycięstwo 2:0. W finale kolejny raz czekała na nas KaEmKa Starogard Gdański. Mecz dostarczył wszystkim bardzo wielu emocji i pierwszy set wygrały gospodynie 15:13. Druga partia należała do nas z podobnym wynikiem 15:13. W tie-breaku od początku my prowadziliśmy i wygraliśmy go 11:8. Nasze dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium i z pierwszego miejsca awansowały do finału ogólnopolskiego. Dodatkowo Kinga Domjan otrzymała specjalne wyróżnienie – MVP turnieju! W finale startował także nasz drugi zespół, który zajął 8 miejsce. Finał ogólnopolski odbędzie się w terminie 26 – 29.06. w Zabrzu.

 

 • NAJBLIŻSZE MECZE
  Liga Wojewódzka Młodziczek:
  SN Gedania
  Gdańsk
  vsSPS
  Lębork
  niedziela 18.02.2017 godz. 10:00
  SP nr 48 w Gdańsku, ul. Burzyńskiego 10
 • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77