Sukces Marty Dąbrowskiej na OOM16.05.2017

18403344_931086263700935_5496062202951928827_nZawodniczka naszego zespołu – Marta Dąbrowska, wraz z kadrą województwa pomorskiego sięgnęła po złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej rozegrany w ubiegły weekend rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Tam naszym zawodniczkom przyszło mierzyć się z rówieśniczkami z województw warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego. Nasze dziewczyny pokonały wszystkich przeciwników bez straty seta, pewnie wchodząc do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Od tej fazy grano do trzech wygranych setów, a pierwszym przeciwnikiem było województwo opolskie. Rywal postawił trudne warunki gry – pierwsza i trzecia partia były niezwykle wyrównane, ale ostatecznie to zawodniczki z pomorskiego były lepsze i z wynikiem 3:0 zameldowały się w półfinale.

Tam przeciwnikiem w walce o finał był Śląsk. Trzy wyraźnie wygrane sety (25:20, 25:16, 25:19) pokazały, że miejsce siatkarek z północy jest w finale, gdzie rywalem było wojewódzkie łódzkie.

Spotkanie o pierwsze miejsce rozpoczęło się dobrze dla Pomorzanek – wygraną 25:20 w pierwszej partii. Później reprezentantki województwa łódzkiego udowodniły, iż nie grają w finale przypadkowo, doprowadzając do remisu. Później Pomorze potwierdziło, że jest najlepsze w Polsce – wygrało dwie kolejne odsłony i w bardzo dobrym stylu zakończyło turniej zwycięstwem.